Apple Watch Mağazalarından Biri Kapatılıyor

Apple Watch Mağazalarından Biri Kapatılıyor

Apple’ın Fransa’daki Galeries Lafayette bulunan Apple Watch mağazası, yeterince kazanamadığı gerekçesiyle kapatılacak. Mağaza, Apple Watch’un satışa sunulmasıyla 2015 senesinde açılan üç büyük mağazadan birisi.

Apple, 2015 senesinde ilk Apple Watch’un tanıtılmasından kısa bir süre sonra sadece Apple Watch satışı yapan üç farklı büyük mağaza açmaya karar verdi. Londra, Tokyo ve Paris’te açılan mağazalar, o tarihte Apple Watch’un satış merkezleri olarak tanıtılmıştı. Ancak Apple, Fransız haber sitesi Mac4Ever’ın bugün bildirdiğine göre Paris’deki Galeries Lafayette’de bulunan Apple Watch mağazasını satış yapamadığı gerekçesiyle kapatma kararı aldı.

Fransız haber sitesinin belirttiğine göre Ocak ayında mağaza yüzde 99 ihtimalle kapatılacak. Daha önceden önlem olarak mağazanın çalışan sayısını azaltan Apple, satışların yükselmemesiyle böyle bir karara başvurmuş.

Dört büyük mağaza alanına kurulmuş olan Apple Watch mağazası, Galeries Lafayette’de Chanel ve Hermes gibi moda markalarının arasında bulunuyor.

Londra’daki ve Tokyo’daki mağazaların da kapatılacağına dair şimdilik bir açıklama yapılmadı.

Apple Watch Alınır mı, Apple Watch 2 Beklenmeli mi?

Apple Watch Nike+ Modeli Saatler Piyasaya Çıktı

Apple Watch 2 Türkiye Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR