Apple Watch Ön Siparişlerinde 2. Seans Başlıyor

Apple Watch Ön Siparişlerinde 2. Seans Başlıyor

Apple’ın tanıttığı günden bugüne hala konuşulan akıllı saati Watch, tüm dünyada yok satmaya devam ediyor. Henüz ön siparişlerin alınmış olmasına rağmen akıllı saat oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başardı.

Apple ilk olarak akıllı saatini yaklaşık 1 ay önce ön siparişe açmış ve toplamda 10 ülkede satış yapmaya başlamıştı. Büyük ilgiden dolayı ön siparişte bile yok satan Apple Watch, yaklaşık 21 ülke için ön satışların ikinci seansını başlayacak. Yani yoğun ilgiden dolayı üretilmekte bile zorlanılan ürün ilk satışlara oranla artık 2 kat daha fazla miktarda bir talep oluşturacak.

Apple'ın ilk etap olarak seçtiği 10 ülke için Apple Watch'un resmi satışları 24 Nisan itibariyle başlamış durumda. İlk etapta yer alan 10 ülkenin dışında ön siparişlerin ikinci bölümünü oluşturacak olan 21 ülke için ise talep toplama 8 Mayıs 2015 tarihinde işleme konulacak. Türkiye dahil birçok ülkenin merakla beklediği bu akıllı saatin fiyatı ise biraz pahalı. Henüz vergiler gibi çeşitli etkenler katılmadığı için fiyat ayrıntılarını Türkiye'de tam olarak satışa sunulduğunda detaylı olarak sizlerle paylaşabiliriz.

Apple Watch'un ön sipariş toplayacağı 21 ülke aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • Finlandiya, İrlanda, Man Adası, Lihtenştayn, Lüksemburg, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye, ve Birleşik Arap Emirlikleri, Avusturya, Belçika, Danimarka, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Katar, Rusya, Suudi Arabistan.

Apple Watch'un Satış Rakamları Dudak Uçuklatıyor

Apple Store'da 1,500'den Fazla Uygulama Tehdit Altında

YORUMLAR