Apple Watch Paris Moda Haftası'nda

Apple Watch Paris Moda Haftası'nda

Apple tarafından geçen ay duyurulan Apple Watch saati tanıtımdan sonra nihayet ilk defa Paris Moda Haftası'nda sergilendi. Ünlü bir mağazanın giriş katında, Apple'a özel hazırlanmış cam bir vitrinin arkasında sergilenen saatlere dokunulmasına izin verilmedi. 

Apple Watch saatlerin cam vitrin arkasında bulunması saatleri sergileyen Colette mağazasına büyük bir kitlenin akın etmesinin önüne geçmedi tabi ki ancak bu kitle Apple'ın istediği kitle mi yoksa yalnızca moda tutkunlarından oluşan bir kitle mi, tartışma konusu oldu. Saatlerini moda dünyasına pazarlamayı hedefleyen Apple, bu yolda ilk adımı bu lansmanla gerçekleştirdi.

Bu etkinlikte Apple’ın tasarımcılarından Jony Ive ve Marc Newson, moda dünyasının efsanelerinden Karl Lagerfield ve Anna Wintour ile buluştu. Colette’in genel müşteri kitlesi Apple’ın ilgisini çekmeyi planladığı kitle olsa da, Apple Watch’u görmeye gelenlerin büyük kısmını Apple fanlarının oluşturduğu ifade edildi. 

Apple, Apple Watch’un 349 dolardan başlayan fiyatlarla satılacağını açıklamıştı ancak Colette mağazasında satılan saatlerle karşılaştırıldığında bu fiyat kotanın çok çok altına kalıyor. Moda dünyasından beklediği ilgiyi görmemesine rağmen Apple fanları bu saat için 400 euro ödeyebileceklerini belirtiyorlar.

Deezer yeni haliyle karşınızda

YORUMLAR