Apple Watch Patentinde Kamera Maddesi Kafa Karıştırdı

Apple Watch Patentinde Kamera Maddesi Kafa Karıştırdı

Apple'ın 2013 senesinde Apple Watch için kamera patenti aldığı ortaya çıktı. Normal resim çekme yerine QR kodları gibi tarama amaçlı düşünülen kameranın ikinci nesil Apple Watch'larda kullanılacağı düşünülüyor.

Şu anda akıllı saat piyasasındaki ürünlerin hiçbirinde kamera bulunmuyor. Hem bileğinizde taşıyacağınız bir kamera ne kadar kullanışlı olurdu o da var; akıllı saatlerin boyutu düşünüldüğünde düzgün çalışacak bir kameranın lens ve sensörleri için uygun alan elde edilemeyebilir. Ancak bu Apple'ın çoktan aklına gelmiş olmalı!

Apple'ın 2013 senesinde aldığı patentte kameranın, saatin köşesinde yer alacağı söyleniyor. Bu sayede bileğinizi çevirerek QR kodlara veya tarayacağınız herhangi bir şeye rahatça erişebilmeniz düşünülmüş. Ancak bu patent ilk Apple Watch çıkmadan da önce alınmış. Şimdiki neslin kamera kullanmadığını düşünürsek Apple bu fikri bir sonraki nesle saklıyor olabilir.

İkinci nesil Apple Watch'lar bu sene tanıtılacak. Ne dersiniz? Yeni Apple Watch'lar kamera ile birlikte gelebilir mi? Daha da önemlisi saatinizde bir kamera ister miydiniz?

Apple Watch'a 2016 Yılında Kamera Eklenebilir

Apple watchOS 3.0 Duyuruldu

YORUMLAR