Apple Watch Series 4 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple Watch Series 4 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple, Türkiye saati ile bu akşam 20:00'da başlayan büyük medya etkinliğinde yeni nesil akıllı saati Apple Watch Series 4'ü tanıttı. İşte Apple Watch 4'ün özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi.

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtacağı etkinlikte sahneye ilk olarak  akıllı saat pazarının en güçlü oyuncusu Apple Watch'un yeni versiyonu çıktı. 

Series 4’ün tanıtımından önce sahneye çıkan Apple CEO’su Tim Cook, Apple Watch'ın sadece akıllı saatlerde değil, tüm saat pazarında lider konuma geldiğini söyledi. Mikrofonu  devralan Apple Operasyon Müdürü (COO) Jeff Williams ise yeni nesil Apple Watch’taki yenilikleri anlattı. 

Apple Watch Series 4 Özellikleri

Yüzde 30 daha büyük bir ekran ve daha ince bir tasarıma sahip Apple Watch Series 4, geçtiğimiz yıl olduğu gibi kablosuz LTE özelliğiyle geliyor. Yeni akıllı saat, 4, iki kat daha hızlı performans sunan yeni bir 64 bit işlemci kullanıyor.

apple watch series 4

Series 4’ün yeni arayüzü, MLB ve Lifesum gibi üçüncü taraf geliştiricilerden olanlar da dahil olmak üzere daha detaylı komplikasyonlarla yeniden tasarlandı. Kullanıcılar yeni kişiselleştirilebilir saat kadranları ile çok daha fazla seçeneğe sahip olacak.

apple watch series 4 özellikleri

Apple Watch Series 4’te, bir yerden düştüğünüzü algılayabilen yeni nesil bir ivmeölçer jiroskopu bulunuyor. Sensörler herhangi bir düşüş algıladığında saatiniz hızlı bir şekilde acil servisleri aramanıza imkan tanıyan bir bildirim gönderiyor. Eğer Apple Watch 1 dakikadan uzun süredir hareketsiz olduğunuzu algılarsa, acil servislere otomatik olarak SOS çağrısı gönderiyor.

apple watch

Series 4, kalbin elektriksel aktivitesini ölçen ECG desteği ile geliyor. Cihaz ayrıca kalp ritminizi de tarayarak, en sık görülen ritim bozukluklarından biri olan atriyal fibrilasyonu tespit etmenize imkan tanıyor. 

Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip olan saat, bir önceki versiyonda olduğu 18 saat pil ömrü vadediyor. Dışarıdaki egzersizler için ise yeni saatin pil ömrü 6 saat. 50 metre suya dayanıklı tasarımıyla karşımıza çıkan Series 4, 40 mm ve 42 mm kasa boyutları sunuyor. 

Apple Watch Series 4 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yalnızca GPS destekli modelin fiyatı 399 dolar, GPS + Cellular özellikli versiyonun fiyatı ise 499 dolar olarak belirlenmiş. Beklenildiği gibi geçen yıl piyasaya çıkardığı Series 3’ün fiyatında indirime giden Apple, akıllı saatin yeni fiyatının 279 dolar olduğunu açıkladı. Series 4'ün Türkiye satış fiyatı da belli oldu. Apple'ın yeni nesil akıllı saati ülkemizde 3.499 TL fiyat etiketinden satılacak. 

Gümüş, Uzay Grisi ve Altın renk seçeneğiyle gelen Apple Watch Series 4, 14 Eylül’de ön siparişe sunulacak. 21 Eylül’de ise raflardaki yerini alacak.