Apple Watch Uygulamaları 3.500'e Ulaştı

Apple Watch Uygulamaları 3.500'e Ulaştı

Apple CEO’su Tim Cook yaptığı bir açıklamayla Apple Watch için geliştirilip App Store’a konan uygulamaların sayısının 3 bin 500’e ulaştığını açıkladı. Cook bu rakamın beklentilerin çok üstünde olduğunu da söyledi. 

Tim Cook ilk ay için 3 bin civarında uygulama beklediklerini, ancak uygulama geliştiricilerinin Apple Watch’u çok beğenerek hızla uygulama ürettiklerini belirtti.

Apple CEO’su gelen uygulamaların bu rakamdan daha fazla olduğunu, ancak kısa sürede bu kadar uygulamanın onaydan geçerek App Store’a yerleştirildiğini söyledi. Cook, Apple Watch ilk çıktığında 500’e yakın uygulamanın App Store’da bekliyor olduğunu vurgulayarak, "hızla artan uygulama sayısı ürünün geleceğinin parlak olacağını da bir garantisi" dedi.

Cook App Store'da yer alan uygulamaların hepsinin dikkatle incelendiğini, ürünün kalite ve başarısına uygun uygulamaların değerlendirildiğini ve bunların zaman kaybetmeden mağazaya eklendiklerini belirtti. Apple Watch’un kaliteli uygulamalarla daha da geniş kitlelere hitap edeceğinden emin olduklarını söyleyen Cook, ürün ve uygulamaların herhangi bir uyum problemi yaşamadıklarını da anlattı. 

İlk Apple Watch Oyunu: Letterpad

Apple Watch İçin Uygulama Geliştiricilere 15 Saniyelik Zor Sınav

Conan O’Brien Apple Watch’u Çok Fena Aşağıladı

YORUMLAR