Apple Watch'a Sürpriz Rakip, Pebble Time

Apple Watch'a Sürpriz Rakip, Pebble Time

Pebble Time akıllı saat, Kickstarter’da 500 bin dolar hedefliyordu. Proje destek süresinin bitimine saatler kala, 20 milyon 110 bin dolar toplamayı başardı. Şimdi Apple Watch’a rakip gösteriliyor.Pebble akıllı saatlerin en önemli özelliği e-paper denilen elektronik kağıt ekranlar kullanıyor olmaları. Bu ekranlar sayesinde Pebble ürünleri pil ömürlerini uzun tutabiliyorlar. Yeni proje Pebble Time, Kickstarter üzerinde 500 bin dolar beklerken 20 milyon dolar toplayınca akıllı saat piyasası tüm dikkatini bu yeni ürüne çevirdi. Pebble Time şimdi Apple Watch’a rakip olabilecek saatlerden biri olarak gösteriliyor. Aşağıdaki video her iki ürünü karşılaştırıyor.

7 günlük batarya ömrüyle gündeme gelen Pebble Time, önceki modellerinden farklı olarak artık renkli bir ekrana ve bir mikrofona sahip. Pebble Watch uygulama mağazasında bulunan 6 bin 500 uygulamanın hepsiyle uyumlu olan Pebble Time, kullanıcılarını uygulama çeşitliliği açısından da sıkıntıya sokmayacak gibi görünüyor.

Mayıs ayında spor, Temmuz ayında da paslanmaz çelik modelleri piyasaya çıkacak olan Pebble Time, tüm özellikleriyle Apple Watch’a rakip olacak nitelikte bir ürün olabilir. En azından 199 dolarlık satış fiyatı ve batarya ömrüyle kesinlikle rakip diyebiliriz. Temmuz’da piyasaya çıkacak olan Pebble Time Steel serisinin pil ömrü ise 10 gün olacak.

 

Akıllı Saat Pebble İncelemesi

Pebble Kullananlar İçin En İyi 10 Uygulama

YORUMLAR