Apple watchOS 3.0 Duyuruldu

Apple watchOS 3.0 Duyuruldu

Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı kısa adıyla WWDC 2016 etkinliği akşam beklendiği üzere Türkiye saati ile 20:00’da başladı. İstatistiklerle başlayan etkinlikte ilk watchOS 3.0 güncellemesi anlatıldı.

App Store istatistiklerinin paylaşılmasının ardından Apple Watch’un işletim sistemi watchOS’un yeni sürümü watchOS 3.0 duyuruldu. Güncellemede en dikkat çeken nokta performans oldu. watchOS 2.0’da en çok şikayet edilen noktalardan biri olan uygulamaların yavaş açılması ve çalışması sorununun çözüldüğünü söyleyebiliriz. Yeni güncellemeyi yüklediğiniz vakit uygulamaları açtığınızda verileri çok daha hızlı gösterdiğini kesinlikle fark edeceksiniz. Hızın yanı sıra saatte büyük sorun olan mesaj yanıtlama da yeni güncellemeyle çözülmüş. Scribble özelliği sayesinde el yazınızla hem kolay hem de hızlı şekilde gelen mesaja yanıt verebiliyorsunuz. Hızlı yanıtlama özelliğinin haricindeki yeni bir özellik te acil durum çağrısı. Saatin yan düğmesine basılı tutarak acil ambulansı çağırmanız mümkün oluyor. Yeni SOS özelliğinin kullanılabilmesi için WiFi veya hücresel ağın etkin olması gerekiyor.

Ekranın aşağısından yukarı çekme hareketiyle erişilebilen Denetim Merkezi’nin de arayüzünün güncellendiği, yan düğmeye yeni fonksiyonların kazandırıldığı, yeni saat yüzlerinin eklendiği de dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR