Apple Watch'un Ön İncelemeleri Cihazı Nazikçe Yerden Yere Vurdu

Apple Watch'un Ön İncelemeleri Cihazı Nazikçe Yerden Yere Vurdu

Apple Watch hakkındaki ön incelemeler bugün yayınlanmaya başladı. İlk okunuşta incelemeler olumlu gibi görünse de detaylara inildikçe eleştiriler sertleşiyor.Örnekler şöyle sıralanabilir, Bloomberg yazarlarından Joshua Topolsky cihazın bugüne kadar çıkmış en gelişmiş teknolojiye sahip olduğunu kabul ediyor. Ancak yazısının devamında ‘O kadar rahatsız edici bir cihaz ki, bildirimleri günlük hayatınızı kısıtlıyor ve devamlı saatin bileğinize gönderdiği titreşimlerden hiçbir iş yapamaz hale geliyorsunuz’ diyor.

Popüler teknoloji dergisi The Verge’ün yazarlarından Nilay Patel, 'ana akım giyilebilir cihazlar arasında rahatlıkla gösterilebilir' cümlesiyle başladığı incelemesini, ‘oldukça yavaş bir cihaz, bunu aşabilmenin bir yolu yordamı da yok. Bildirimleri yüklerken kafası karışıyor ve istediğiniz bir uygulamaya anında ulaşabilmeniz mümkün olamıyor’ cümleleriyle tamamlıyor.

The New York Times’ın teknoloji editörü Farhad Manjoo’da önce övdüğü sonra dövdüğü yazısına, 'bu cihazı bileğimde hissetmek bana güç verdi' derken Apple Watch hakkındaki görüşlerini ilerleyen satırlarında, ‘ortalama bir teknoloji bilgisi olan kimsenin kullanabileceği bir cihaz değil. Asla bir iPad ya da iPhone kadar popüler olacağını düşünmüyorum’ diyerek noktalıyor. Farhad Manjoo, Apple Watch’un üzerindeki uygulamaların çok da iyi çalışmadıklarını da vurguluyor ve bazılarını tekrar yüklemek zorunda kaldığını da belirtiyor.

Tüm eleştiriler Siri üzerinde yoğunlaşıyor ve yazarlar ‘Siri hala hiç kullanışlı değil’ şeklinde ağız birliği yapıyorlar. 

Apple Watch Edition Fotoğrafları

Apple Watch Yeniden Tasarlandı!

Apple Watch'un Resmi Çıkış Tarihi Açıklandı

YORUMLAR