Apple Watch'un Pil Kullanım Süresi Ne Kadar?

Apple Watch'un Pil Kullanım Süresi Ne Kadar?

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte en çok Apple Watch üzerinde durmuştu. 2015 yılının başlarında piyasaya sürülecek akıllı saatin batarya gücü ya da kullanım süresi hakkında bilgiler vermeyen Apple, izleyicileri meraklandırmıştı. Şimdi de Apple Watch’un pil ömrü hakkında bilgiler gelmeye başladı.

iPhone 6 sızıntılarından tanıdığımız Re/code’un güvenilir bir kaynaktan aldığını iddia ettiği bilgiye göre, Apple’ın bu konu hakkında açıklama yapmamasının bir sebebi var. Çünkü, iddialara göre Apple Watch sadece 1 günlük kullanım süresine sahip. iPhone 6 sızıntılarındaki bilgilerin neredeyse tamamen aynı çıkması, bu iddianın da doğru olması ihtimalini bir hayli güçlendiriyor.

Yine iddialara göre Apple yetkilisi, saatin yeni teknolojiler içerdiğinden dolayı batarya süresinin arttırmanın mümkün olmadığını ve insanların akıllı telefon ve saatlerini her gün şarja takmakta sıkıntı yaşamadıklarını belirterek, Apple Watch’un MagSafe teknolojisiyle diğer saatlerden daha yenilikçi olduğunu söyledi.

Bana göre bu iddialar doğruysa, bir günlük kullanım süresine sahip bir akıllı saate yüzlerce dolar vermek pek akıl kârı bir iş gibi görünmüyor. Ayrıca, diğer akıllı saatlere göre farkını ortaya koyacak bir tasarımı da bulunmuyor. Sizler de Apple Watch hakkında neler düşündüğünüzü bizlerle paylaşabilirsiniz.

Apple Watch Teknik Özellikleri ve Fiyatı

YORUMLAR