Apple Watch’un Pil Ömrü Ne Kadar Olacak?

Apple Watch’un Pil Ömrü Ne Kadar Olacak?

Eylül ayındaki çıkışın ertelenmesinden sonra Apple Watch hakkında çok şey konuşuldu. Ama pil ömrüyle ilgili çok bir haber veya duyum alamadık. Şimdi çıkışından hemen önce bazı varsayımlar mevcut.

Çıkışma çok az kalan Apple Watch’un pil ömrü hakkında CultofMac’da bir haber yayınlandı. Habere göre çok ağır kullanım halinde Apple Watch’un pil ömrünün 2.5 saat kadar olabileceği konuşuluyordu. Ancak bunun ne aksi ne de doğruluğu üzerine bir açıklama ya da haber yapılmamıştı.

Apple Watch’un sanılandan çok daha uzun bir pil ömrüne sahip olacağı, özellikle ne kadar kullanılırsa kullanılsın, bir gün boyunca sıkıntı yaratmayacağı iddia ediliyor. Yayınlanan bir habere göre Apple’ın özellikle yeni geliştirdiği bir pil sisteminin saate uygulanabilmesi için çıkış tarihinin ertelenmiş olabileceği de iddia ediliyor.

Öte yandan Apple Watch’un sıkıntısız her ihtiyaca cevap verecek şekilde tüm gün kullanılmasının hiçbir sıkıntı yaratmayacağı, Apple’ın bu konu üzerinde titizlikle durduğu da gelen haberler arasında. Apple Watch’un daha önce uygulamaları 10 saniyelik kullanımlara açtığı haberini sizlerle Apple Watch Uygulamaları 10 Saniye ile Sınırlandırılmış haberimizde paylaşmıştık. Belki bu yüzden de pil ömrü beklenenden uzun uzun olabilir.

Apple Watch Tanıtım Videosu

İlk Apple Watch Oyunu: Letterpad

Apple Watch Paris Moda Haftası'nda

Apple Watch ile Gelmesi Beklenen Oyunlar

YORUMLAR