Apple Watch'un Satış Rakamları Dudak Uçuklatıyor

Apple Watch'un Satış Rakamları Dudak Uçuklatıyor

Apple Watch piyasaya çıkarken sürdürülebilir olup olamayacağı konusunda karşıt görüşler vardı. Henüz bu görüşlerin doğruluğunu söylemek için erken olsa da, bazı rakamlar oldukça dikkat çekici.

Apple Watch için ön siparişler açılmaya başladığı anda ürünün neredeyse yok satmaya başladığını biliyoruz. Hatta öyle çok sipariş geldi ki, üretim ve talep dengesi sarsıldı, biz de bunu sizlere Apple Watch Ön Siparişleri Yetiştiremiyor, Teslimat Temmuza Kaldı haberimizle duyurduk.

Şu anda kaç adet Apple Watch satıldığı hakkında bir bilgi yok, ancak dünya üzerinde 2 milyona yakın siparişin sadece e-ticaret sitelerinden geldiği, ABD’de ise bu rakamın 1 milyona yakın olduğuna dair bilgiler var. Çin elinde bulunan 20 bin dolarlık Apple Watch’ların hepsi sattığını rapor edeli de yaklaşık 3 gün oluyor.

Pazar araştırmacısı ve Think Big Analisti Carl Howe, Apple Watch’un 3 milyon ünite saat sattığını hesapladı. Bu rakamın 1.8 milyonu Sport, 1.3 milyonu Steel ve 40 bini de Gold Edition olarak saptandı. Bu rakamlar Apple’ın ilk iki haftada sadece saatlerden elde ettiği gelirin 2 milyar doların üzerinde olduğunu işaret ediyor.

Satış rakamları ve maliyet hesapları karşılaştırıldığında Apple Watch şu anda pazarda şirket karını yüzde 60 kadar artırmış görünüyor. Apple Watch, iPhone’lar kadar satış adedine ulaşamasa da, ki bu beklenmiyordu. Yine de an itibarıyla adet ve satış açısından şirketin en çok kar getiren ürünü olmayı başardı.

Conan O’Brien Apple Watch’u Çok Fena Aşağıladı

Apple Watch'un Ön İncelemeleri Cihazı Nazikçe Yerden Yere Vurdu

Tesla Neden Apple Watch Yerine Android Bir Cihaz Seçti?

YORUMLAR