Apple Waze'i Satın Almak İstiyor

Apple Waze'i Satın Almak İstiyor

Apple, Waze’i satın almak için ona 500 milyon dolar ödemek konusunda istekli fakat sosyal navigasyon uygulaması, pazarlıkta net olarak 750 milyon dolar bekliyor.

Apple ve sosyal navigasyon uygulaması Waze’in yakında başlangıç ​​için kazançlı bir anlaşma üzerinde uzlaşması mümkün olabilir.

Apple, Waze’i kazanmak için şu sıralarda görüşmeler sürdürüyor. Waze 750 milyon dolarlık bir tutarda ısrar etse de Apple 400 milyon doları nakit ve 100 milyon doları performansa bağlı olarak ödeme şeklindeki teklifinden vazgeçmiyor.

Waze; nispeten popülerliği olan bir sosyal navigasyon uygulaması. Bu hizmet, dünya çapında, araba kullandıkça gerçek zamanlı trafik bilgisi paylaşan 30
milyon kullanıcının üzerinde kullanıcıya sahip. Waze, geliştirilmiş sürüş yönergelerini göndermek için kullanıcılarının verdiği bilgilerden yararlanmakta. Bu uygulama aynı zamanda kullanıcıların diğerleriyle yolda karşılaştıkları şeyleri paylaşmalarına da olanak tanıyor. Bunlar arasında polis arabasının bulunduğu yerler, kazalar ve bunun gibi başka önemli durumlar bulunabiliyor.

Apple’ın Waze ile ilgileniyor olmasının nedeni, onun, geçen yıl iOS için hazırlanan fakat başarısızlıkla sonuçlanan, Maps üzerindeki deneyimi gibi görünüyor. Haberini defalarca yaptığımız Apple’ın başarısız Maps deneyimi, Tim Cook’un kullanıcılardan özür dilemesi ve harita uygulaması üzerinde çalışanların şirketten kovulması şeklinde sonuçlanmıştı.

AMD'nin CFO Pozisyonuna Devinder Kumar Getirildi

YORUMLAR