Apple, WWDC 2013'de Yeni MacBook Modellerini Tanıtabilir

Apple, WWDC 2013'de Yeni MacBook Modellerini Tanıtabilir


Apple’ın piyasaya sunacağı yeni ürünleriyle ilgili isabetli tahminlerde bulunan KGI Securities firmasının analistlerinden Mingchi Kuo, WWDC etkinliğinde Intel’in yeni nesil Haswell işlemcileri ile güçlendirilmiş daha uzun pil ömrü sunan daha ince bir Macbook Pro ile karşılaşacağımızı söylüyor.

Apple, her yıl düzenlendiği WWDC (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinde yeni cihaz ve yazılımlarını tanıtıyor. WWDC etkinliğinde mobil işletim sistemi iOS7, OSX 10.9, plastik iPhone modeli, iPhone 5S, serinin önceki modellerine göre çok daha hafif olacağı söylenen 5.nesil iPad, yeni bir Apple TV’nin tanıtılması beklenirken, isabetli tahminleriyle tanınan Mingchi Kuo da Macbook ile ilgili şu tahminlerde bulundu:

Intel’in Haswell işlemcisi ile güçlendirilmiş yeni MacBook'un 10 Haziranda gerçekleşecek olan WWDC etkinliğinde sahnede olmasını bekliyoruz. Retina ekranlı MacBook Pro daha ince olacak ve kamera güncellemesi ile gelecek. 13 inç Retina ekranlı MacBook Pro modelinin taşınabilirliği artırmak için daha ince yapıda olacağını bekliyoruz. Ayrıca kamera özelliğinin HD çözünürlükten Full HD çözünürlüğüne yükseltileceğini düşünüyoruz. Bu da Facetime ve video konferansı kalitesini iyileştirecek. Bu yılın yeni MacBook Air modelinde ise dahili çift mikrofonun bulunacağını tahmin ediyoruz.

10 Haziran akşamı muhtemelen Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak olan etkinlikte bakalım Intel’in Haswell tabanlı dördüncü nesil Core işlemcileri donatılmış yeni MacBook modellerini ve yeni iPhone modellerini görebilecek miyiz?

Vine Android Uygulaması Yayında

YORUMLAR