Apple, Yanlış Batarya Oranı Gösteren iPhone 6s ve 6s Plus için Gerekli Çalışmaları Yapıyor

Apple, Yanlış Batarya Oranı Gösteren iPhone 6s ve 6s Plus için Gerekli Çalışmaları Yapıyor

Apple'ın 2015 yılı sonlarında piyasaya sürerek donanım açısından adeta mobil dünyada fark yaratmayı başardığı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde batarya sorunu tespit edildi. Yanlış yüzde gösteren bazı cihazların yaşadığı sorunu çözmek için kollarak sıvayan Apple, kısa süre içerisinde bu sorunun giderileceğini açıkladı.

Yaşanan sorun iPhone 6s ve 6s Plus modellerinin durum çubuğundaki batarya oranının yanlış olarak görünüyor olması. Sorunun kaynağı ise iPhone 6s ya da iPhone 6s Plus üzerindeki zaman diliminin ve saat ayarlarının değiştirilmiş olması olarak belirtiliyor.

Kısa süre içerisinde bu minik sorunu gidermesi beklenen Apple, çözümü bir sonraki iOS güncellemesi ile birlikte iPhone kullanıcılarına eriştirecek. Tüm kullanıcıları etkilemediği için büyük çaplı bir sorun olarak görülmeyen batarya bug'ı aslında etkilenen kullanıcıları aşırı derecede rahatsız edebilecek bir sorun.

Apple'ın şu an için sorunu yaşayan müşterilerine söylediği şey ise Apple Destek birimi ile iletişime geçerek sorunu çözmeleri. Yazılımsal olarak sorunun çözülmesi bir sonraki iOS güncellemesi ile birlikte gelecek.

Siz iPhone 6s ya da iPhone 6s Plus sahibi olsaydınız ve kalan batarya miktarınız gerçek batarya oranını göstermeseydi tepkiniz ne olurdu?

YORUMLAR