Apple, Yeni Akış Hizmetini Zenginleştirmeye Devam Ediyor

The Elephant Queen

Apple, yeni streaming yayın servisi için çalışmalarını hızlandırdı. İzleyicilere dram ve komediden fazlasını sunmak isteyen teknoloji devi, bir belgesel ve animasyon filminin yayın haklarını satın aldı. 

Yakında hizmete sunacağı çevrimiçi yayın platformu ile Netflix ve Amazon gibi sektörün dev isimlerine rakip olmaya hazırlanan Apple, içerik portföyünü genişletmeye devam ediyor.

Kütüphaneye katılan son iki yapım The Elephant Queen ve Wolfwalkers oldu. Victoria Stone ve Mark Deeble tarafından yönetilen ve 12 Yıllık Esaret filminden Chiwetel Ejiofor tarafından anlatılan The Elephant Queen adındaki belgesel, bu haftasonu 2018 Toronto Uluslararası Film Festivali'nde prömiyerini yapmıştı. Belgesel, kuraklıktan kaçmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkan anne fil ve yavrularının hikayesine odaklanıyor.

Wolfwalkers

Tomm Moore ve Will Collins tarafından kaleme alınan Wolfwalkers ise yerli bir kızla arkadaş olduktan sonra kurtları ehlileştirmeyi öğrenen genç bir avcının hikayesini izliyor. Animasyon türündeki yapımın yönetmen koltuğunda Tomm Moore ve Ross Stewart ikilisi oturuyor.

Apple’ın yeni akış hizmeti Mart 2019’da başlayacak. Orijinal içerikler için yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapan şirket, Hollywood’un en başarılı yönetmenlerinden Steven Spielberg ile bilim kurgu televizyon antoloji dizisi Amazing Stories için anlaşmıştı. Sektördeki iddiasını her geçen gün artıran Apple, son olarak “See” adındaki ilk orijinal dizisi için Game of Thrones’tan tanıdığımız Jason Momoa ile el sıkışmıştı.