Apple, Yeni iPad Pro ve MacBook’ları Tanıtacağı Tarihi Açıkladı

Apple, Yeni iPad Pro ve Macbook’ları Tanıtacağı Tarihi Açıkladı!

Tarih: 30 Ekim. Yer: Brooklyn, New York.  Bu bilgiler, Apple’ın bir sonraki büyük etkinliğini işaret ediyor. Cupertinolu şirket, bir buçuk ay önce düzenlediği iPhone lansmanının ardından görkemli bir etkinlikle daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Apple, 12 Eylül’de Steve Jobs Theater’da düzenlediği etkinlikte, iPhone XS, XS Max ve XR modellerinin yanı sıra, bir diğer gözde ürünü Apple Watch Series 4’ü tanıtmıştı.

Lansmanın ardından uzun bir süre manşetlerden düşmeyen şirket, 30 Ekim’de düzenleyeceği yeni etkinlik ile yeniden odak noktası haline gelecek.

Apple’ın lansmanı için gidilecek adres bu kez New York’taki Brooklyn Müzik Akademisi olacak. Etkinliğin sloganı ise Steve Jobs’ın ünlü sözü “One more thing”ten (Bir şey daha var) iham alıyor: “There’s more in the making” Türkçe anlamıyla “Yapımında daha fazlası var”

apple ipad pro 2018

iPad ve Mac hattında önemli gelişmelerin yaşanması beklenen etkinlik, 30 Ekim Salı günü Türkiye saati ile 17:00’da başlayacak.

Muhtemelen iPad Pro'nun Face ID teknolojisiyle donatılan versiyonunu göreceğiz. Kısacası iPhone’un ardından iPad Pro da ikonikleşmiş Home tuşuna veda edecek. Yeni nesil iPad’deki değişiklikler bununla da sınırlı kalmayacak.

İnce çerçeveleri ile çok daha soft bir tasarımla gelecek olan iPad Pro, büyük ihtimalle 11 ve 12.9 inçlik ekran boyutlarına sahip olacak. Selefine kıyasla daha güçlü bir işlemciyle gelecek olan cihaz, Lightning’den USB-C’ye geçiş yapacak.

Bunun yanı sıra Mac hattında da önemli güncellemeler olmasını bekliyoruz. LPDDR3 teknolojili 16 GB RAM ile donatılacağını tahmin ettiğimiz MacBook Pro, kutusundan büyük ihtimalle MacOS High Sierra ile çıkacak. 

Bakalım Apple, yapacağı yeniliklerle kullanıcıları memnun etmeyi başarabilecek mi? Bu sorunun cevabını 30 Ekim'de alacağız.