Apple, Yeni iPhone Kameralarını Artırılmış Gerçeklik ile Donatacak

Apple, Yeni iPhone Kameralarını Artırılmış Gerçeklik ile Donatacak

Apple laboratuvarlarında hummalı bir çalışma göze çarpıyor. AR-GE takımı yeni nesil iPhone telefonlara yerleştirilecek bir uygulama ile telefonların kameralarını artırılmış gerçeklik algılayacak şekilde geliştirmeye çalışıyorlar.

Meğer Apple AR-GE laboratuvarları, uzun bir süredir artırılmış gerçeklik platformunu akıllı telefonlarda bir şekilde değerlendirmeyi düşünüyorlarmış. Bu tutkuları Business Insider web sitesinin bir haberinde açıkça ortaya çıktı. Apple’ın satın aldığı bazı yeni gelişen girişimci şirketlerin teknolojik ilgilerinin artırılmış gerçeklik platformuna yakın olması, Apple’ın AR-GE laboratuvarlarının önümüzdeki yıllarda ne ile uğraşacağının ipuçlarını veriyor.

Tamindir.com sayfalarında, Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü yapabilme olasılığından bahsetmiştik, bu haberin üzerinden daha 2 gün bile geçmedi. Bu haberin kaynağı Bloomberg web sitesiydi. Ancak bugün Business Insider, Apple AR-GE laboratuvarlarının artırılmış geçeklik platformunun iPhone’lara dahil olması üzerinde çalıştığını da yazınca, Apple’ın bir şeylerin peşinde olduğunu anlayabiliyoruz.

Apple projeleri genellikle uzun soluklu ve hayata geçmeme olasılığı yüksek projeler olarak biliniyorlar. Bu tip haberler farklı kaynaklardan gelse de mutlaka gerçekleşecek diye bir durum söz konusu değil. Bu yüzden maalesef Apple’ın artırılmış gerçeklik platformunu ne zaman iPhone ürünleri ile bütünleştireceğini bilmek mümkün olamayacak. 

Apple, Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Üretebileceğinin Sinyallerini Veriyor

HoloLens Artırılmış Gerçeklik Seti 8 Ülkede Ön Siparişe Açıldı

YORUMLAR