Apple Yeni iPhone Kamerasına Doping Yapıyor

Apple yeni aldığı bir patentle akılı telefonlarda zoom sıkıntısını ortadan kaldırıyor.

Apple Yeni iPhone Kamerasına  Doping Yapıyor

Tüm akıllı telefonlarda fotoğraf çekerken zoom yapıldığında yaşanan görüntü kalite kaybına Apple bir son veriyor. Yeni aldığı bir patent iPhone'larda bu sıkıntıyı tamamen ortadan kaldırıyor. 

Akıllı telefonlarımızın kameraları ne kadar yetenekli olursa olsun, bir noktada bizi hayal kırıklığına uğratabiliyor. "Zoom" yapıldığında görüntü kalitesi düşüyor ve manzaramız son derece kalitesiz görünüyor. Bunun sebebi akılı telefonların dijital zoom yapmalarından kaynaklanıyor, net bir "zoom" için ise lens kullanmak gerekiyor. Profesyonel fotoğrafçıların kullanıldığı teleobjektifleri akıllı telefonlarda kullanmamamız pek mümkün olmadığından, kalilteli "zoom" yapmamız akıllı telefonlarda imkansız.

Ancak Apple yeni iPhone’larda kullanmak üzere yeni bir ürün geliştiriyor ve bunun patentini aldı bile. Görüntü kalitesini zoom yaparken artırabilecek yeni bir eklentiyle teleobjektif keyfini yeni iPhone’larda yaşama şansına sahip olabileceğiz. Apple henüz ürünü tanıtmadı ancak aşağıdaki resimde temsili olarak görebilmek mümkün.

Yeni alınan patentle bir grup objektifin zoom için kullanılması mümkün kılınıyor. Bu da artık uzaktaki enstantaneleri daha kaliteli bir şeklide yakınlaştırabileceğimiz anlamına geliyor. 

İşte iPhone 7'nin Kamera Özellikleri

Apple iPhone 7’nin En Önemli Özelliklerinden Biri Sızdırıldı

iPhone 7'de Kullanılacak Ekran Teknolojisi Belli Oldu

YORUMLAR