Apple, Yeni iPhone'lar İçin Samsung, MediaTek veya Intel'in 5G Modemini Kullanabilir

Apple, 2019 Yılına Sert Bir Giriş Yaptı!

Apple yaptı yine yapacağını... Gelen sızıntıya göre, Samsung, MediaTek ve Intel'in 5G modemlerinin 2019 model iPhone modellerinde kullanmayı düşünüyor. Görünüşe göre Apple 5G teknolojisi için çok da acele etmiyor. Konu henüz netlik kazanmadı ancak yeni iPhone'larda 5G teknolojisini görmemiz için daha çok zamanın var olduğunu söyleyebiliriz.

Apple'ın tedarik zinciri yöneticisi Tony Blevins, lisanslama maliyetleri için yapılan indirimler nedeniyle Qualcomm'a gitti ve Apple'ın uzun süredir modem çipleri için çok sayıda tedarikçi aradığını, ancak yonga tedarikçisinin münhasırlık karşılığında patent lisansı maliyetlerinde derin indirimler sunduğundan, yalnızca yongaları tedarik etmek için Qualcomm ile bir anlaşma imzaladığını belirtti.

Blevins'in ifadesine göre, Apple gelecekte iPhone'lar için 5G modem temin etmek üzere MediaTek ve Samsung ile görüşmelerde bulunulduğunu söyledi. Ayrıca ilginçtir ki Apple, yalnızca bu ürün serisinin sağlayıcısı olarak Intel'i sadece iPhone serisinde kullanmak istemiyor ve görünüşe göre hala Qualcomm ve Intel arasındaki durumunu korumak istemekte.

Gelecekte neler olur bilinmez ancak Apple 5G teknolojisi hakkında hangi markanın modemini kullanılacağı konusunda herhangi bir açıklama yapmadı ancak 2020 yılında 5G destekli iPhone modellerinin piyasaya sürüleceği konuşulmakta.

Sizler Apple'ın Samsung, MediaTek ve Intel ile yaptığı görüşmeler hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Apple 5G modem konusunda Samsung, MediaTek ve Intel ile işbirliğine gider mi? Yorumlarda görüşlerinizi bahsetmeyi unutmayın!