Apple, Yeni iPhone'ları için Takas Programını Genişletiyor

Apple Takas Programı

Apple’ın yeni iPhone satışlarının pek iyi gitmediği, en azından beklendiği kadar iyi gitmediği yönünde çeşitli haberler geliyor. Görünüşe göre Apple bu durumu değiştirmek ve yeni iPhone’ların satın alınmasını teşvik etmek için takas (trade-in) programını dünya genelinde daha fazla ülkeye yaymak istiyor. Apple’ın takas programı, insanların potansiyel olarak yeni iPhone’ları daha uygun fiyatlara alabilmesini sağlıyor.

Örneğin ABD’deki takas programında eski iPhone’a sahip bir kullanıcı, Apple’a kendi iPhone X’ini verdiğinde 450 dolar (yaklaşık 2.400 TL), iPhone 8 Plus verdiğinde 350 dolar (yaklaşık 1.850 TL) ve iPhone 8 ya da iPhone 7 Plus verdiğinde 300 dolar (1.600 TL) elde ediyor. Elde edilen bu gelir daha sonra Apple’ın yeni iPhone modelleri iPhone XS, XS Max ve iPhone XR’ın satın alınması için kullanılabiliyor. Böylece yeni iPhone’ları daha uygun fiyatlara satın almak mümkün oluyor.

Apple’ın takas programı şimdiye kadar dünya genelinde Avustralya, Kanada, Çin, Hong Kong, Japonya, Macau ve Tayvan gibi ülkelerde geçerliydi. Şimdilerde ise bu Asya ve Kuzey Amerika ülkelerinin yanı sıra program Avrupa’da da geçerli hale getirildi. Buna göre Avusturya, Belçika, Almanya, İspanya, Fransa, İtalya, Hollanda, İsviçre, İsveç ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinden birinde yaşıyorsanız takas programından siz de faydalanabilirsiniz.

Takas programı kapsamında iPhone’unuzu Apple’a satmak yerine iPhone’unuzu dışarda kendiniz satmak isterseniz belki daha yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. Fakat telefonunuzu kendiniz satmak istediğinizde daha fazla zorluk ve tehlikeyle karşılaşmanız da muhtemel.