Apple’ın Yeni iPhone’u Üçlü Kamera Sistemine Sahip Olabilir

Apple’ın Yeni iPhone’u 3’lü Kamera Sistemine Sahip Olabilir

Yeni iPhone serisiyle beklediği satış rakamlarına ulaşamayan Apple, pazardaki rekabet gücünü artırmanın yeni yollarını arıyor. Yeni bir rapor, şirketin bu yıl içinde tanıtacağı üç yeni iPhone modelinden bir tanesinin üçlü kamera sistemine sahip olabileceğini gösteriyor.

Ağustos 2018’de 1 trilyon dolar piyasa değerini gören Apple, bu ünvanı yalnızca iki ay koruyabildi. Öyle ki, şirketin Ekim ayında zirve yapan hisseleri, iPhone satışlarının beklenenin altında kalması nedeniyle o tarihten bu yana yaklaşık yüzde 36 değer kaybetti. Tabii, bu tablonun ortaya çıkmasında Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik kriz ve Çin piyasasının yavaşlaması da önemli bir rol oynadı.

Amerikan The Wall Street Journal gazetesinin yayınladığı yeni rapor, Apple’ın 2019 planlarına ışık tutuyor.

Cupertinolu şirket, bu yılın sonlarında üç yeni iPhone modeli piyasaya sürmeyi planlıyor. Gazeteye göre, söz konusu modellerden bir tanesi üçlü kamera sistemi ile gelecek. Bu model muhtelemen yeni nesil iPhone’ların en büyüğü olacak ve pazardaki üst düzey Android cihazlarıyla rekabet edebilecek bir kameraya sahip olacak. 

 

 

Steve H.McFly, ya da bilinen ismiyle OnLeaks, geçtiğimiz hafta Twitter hesabından üç kameralı yeni iPhone modelinin prototip görüntülerini paylaşmıştı. Öte yandan arkaya eklenen yeni lensin nelere imkan sağlayacağı henüz belli değil, ancak söylentiler Sony imzasını taşıyabileceği yönünde. 

İlerleyen günlerde yeni iPhone modelleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağımızı tahmin ediyoruz. O zamana kadar bizi takip etmeye devam edin!