Apple Yeni Kampüsünü Gösteren Bir Video Yayınladı

Apple Yeni Kampüsünü Gösteren Bir Video Yayınladı

Apple'ın uzay gemisini andıran yeni kampüsü, yıl sonunda hizmete girecek. Yapım aşaması son sürat devam eden ve 2016'nın sonuna kadar hizmete girmesi planlanan kampüsün inşaatından yeni bir video yayınlandı ve kampüse dair ufak bilgiler verildi.

Yıllarca önce Steve Jobs'ın yapıla gelmiş en iyi ofis binası fikriyle ortaya attığı kampüs, gerekli tasarım aşamalarının ardından Cupertino Kent Konseyi'ne sunulmuş ve yapımı için izin alınmıştı. Gerekli planlamaların yapılmasının ardından kampüsün yapımına girişen şirket, artık sona doğru geldi. Birçok teknolojik yeniliği ve görülmemiş özellikleri içinde barındıracak olan bu yeni binalar bütününü gösteren bir video yayınlandı.

Drone kullanılarak çekilen görüntülerde, Apple Campus 2'nin bütün ayrıntılarını görmek mümkün oluyor. Bunlarla birlikte kampüsün taşıdığı teknolojik yenilikler de tanıtılıyor. Bütün bir binanın çekilmesinin ardından, çevre binalara dönen drone kamerası, öncelikle bizlere bugüne kadar yapılmış en büyük karbon fiber çatıyı gösteriyor. Ardından kampüsün binaları tek tek geziliyor. 

20,000 araç kapasiteli otoparkının olması bile kampüsün boyutlarını bizlere bir kez daha gösterirken, bütün bu binaların güneş enerjisi ile kendi elektriğini sağlayacağının altı da çiziliyor. Zombi istilasından kaçmak için mükemmel bir yer alan Apple Campus 2 için hazırlanan o videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Apple Yeni Kampüsünü Tamamen Güneş Enerjisiyle Çalıştıracak

YORUMLAR