Apple Yeni MacBook'lara Dinamik Klavye Ekleyebilir

Apple Yeni MacBook'lara Dinamik Klavye Ekleyebilir

Apple'ın önümüzdeki aylarda çıkaracağı iddia edilen yeni MacBook'larda dokunmatik bir OLED çizgi kullanabileceği söylenmişti. Bugün ortaya çıkan yeni habere göre ise şirket, Avustralyalı bir üreticiyle dinamik klavyeler hakkında konuşuyormuş.

Sonder Desing isimli Avustralyalı firma klavyelerdeki görselleri E Ink teknolojisini kullanarak gösteriyor. Daha çok Kindle tarzı e-kitap okuyucularda gördüğümüz bu teknoloji, ortaya daha kağıtsı bir görüntü çıkarıyor ve çok az bir güç tüketimiyle uzun süreli kullanımlar vaat ediyor. E Ink teknolojisi sayesinde klavyenin tuşları istenildiği gibi değiştirilebiliyor. Böylece kullanıcılar "A" harfi yerine başka bir sembol atayabiliyor ve sürekli kullandıkları uygulamaya göre klavyelerini şekillendirebiliyorlar.

Henüz iddia aşamasını geçemeyen bu haberler ancak Apple tarafından yapılacak yeni MacBook sunumda doğrulanabilirler. Yine de böylesine bir teknolojinin uygulanmaya başlamasıyla birlikte, çok uzun yıllardır, hatta daktilo zamanlarından beri, uygulanan klavye teknolojisi için yeni bir çağa girebiliriz.  başlamış olacak.

Yeni MacBook Pro Dokunmatik OLED Ekranla Gelebilir

HP, Yeni İş İstasyonu ZBook Studio ile Apple MacBook Pro'ya Meydan Okuyor

YORUMLAR