Apple Yeni Müzik Servisi iTunes Radio'yu Duyurdu

Apple ile ilgili geçtiğimiz yıl ortaya atılan ve hala ortalıkta dolaşan dedikoduların arasında, Apple'ın WWDC 2013 etkinlikleri sırasında yeni bir müzik servisini duyuracağı gelmekteydi ki dedikodular gerçek oldu. iRadio adı altında çıkması beklenilen ser

Apple Yeni Müzik Servisi iTunes Radio'yu Duyurdu

Apple ile ilgili geçtiğimiz yıl ortaya atılan ve hala ortalıkta dolaşan dedikoduların arasında, Apple'ın WWDC 2013 etkinlikleri sırasında yeni bir müzik servisini duyuracağı gelmekteydi ki dedikodular gerçek oldu. iRadio adı altında çıkması beklenilen servisin adıysa Appel tarafından iTunes Radio olarak duyuruldu.

Apple yeni servisi iTunes Radio'nun yeni müzikler keşfetmek için inanılmaz bir yol olduğunu söylerken, yeni müzik uygulamasının iOS 7 üzerine inşaa edildiği bildirildi. Kullanıcılar tarafındaysa iTunes Radio müzik servisinin çok şaşkınlık yarattığını söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü şimdiye kadar servisle ilgili resmi olmasa da ortaya atılan dedikodular insanların zaten az çok karşılarına çıkabilecek müzik servisinin ne olduğu hakkında fikir sahibi olmalarına yetmişti.

iTunes Radio servisi en çok beğenilen radyo kanallarını ana sayfasının üst bölümlerinde listelerken, servis sayesinde kullanıcılar farklı radyo kanallarını isterlerse arkadaşlarıyla paylaşabilecekler.

Ayrıca isteyen kullanıcılar o an iTunes Radio üzerinde dinledikleri şarkıları, iTunes üzerinden anlık olarak satın alabilecekler. Beklenildiği gibi reklam destekli versiyonu olacak olan iTunes Radio, yine de herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek.

iOS 7, Özellikleri ve Yenilikleri

YORUMLAR