Apple, Yeni Nesil iPhone'larda Bir Özelliği Daha Kaldırabilir

Apple, Yeni Nesil iPhone'larda Bir Özelliği Daha Kaldırabilir

Apple’ın “Home Tuşu” ile ilgili söylentiler devam ederken şimdi de bellek boyutlarıyla ilgili bir iddia ortaya atıldı. iPhone’ların o alıştığımız bellek boyutları değişebilir.

Bir süredir Apple’ın iPhone’larda “home” tuşunu kaldırmayı düşündüğü tartışılıyordu. Bu dedikoduları Apple'ın Yeni Kararı iPhone Tutkunlarını İkiye Böldü, İtirazlar Yükseliyor haberimizle size duyurmuştuk.

Şimdi de Apple’ın iPhone’larda 64 GB bellek kapasitesini standart yapacağı, bundan böyle 32 GB telefon üretmeyeceği konuşuluyor. Apple’ın böylelikle artan bellek ihtiyacına göre iPhone cihazları daha kullanışlı kılacağını düşündüğü iddia ediliyor. Öte yandan işin bazı ticari stratejileri de var. 16, 32, 64 ve 128 GB telefonlar üretmek Apple için üretim bantlarında maliyetli seçenekler olarak tanımlanıyor. Bu maliyete bir de paketleme ve lojistik hizmet fiyatları girince 16 ve 32 GB telefonlar çok da karlı olmuyor. Bundan dolayı Apple, yeni nesil iPhone’lar da sadece 64 ve 128 GB seçenekleri sunabilir gibi görünüyor. Bekleyip göreceğiz.

Apple'ın 2018 iPhone İçin Yaptığı Patent Tasarımı İnternete Sızdırıldı

iPhone 6S'i Unutun, iPhone 7 Çıkış Tarihi Sızdırıldı

YORUMLAR