Apple YouTube Kanalı İki Yeni iPhone XR Videosu Yayınladı

Apple YouTube Kanalı Yeni iPhone XR Videoları

Apple, uygun fiyatlı yeni modeli iPhone XR’ın ön siparişlerini Cuma gününden itibaren başlatmıştı. Ön siparişlerin başlamasıyla birlikte Apple YouTube kanalı da iPhone XR’ı tanıtan iki yeni video paylaştı.

Introducing iPhone XR isimli ilk videoya baktığımızda, akıllı telefonun sunduğu renk seçeneklerinin ön plana çıkarıldığını görüyoruz. Hemen ardından da iPhone XR’ın sahip olduğu tek lensli kameraya rağmen, alan derinliği kontrolü sunmakta ne kadar başarılı olduğu gösteriliyor. iPhone XR’ın arka kısmındaki tek arka kamera yerleşimi, onu iPhone XS’ten ayıran en önemli özelliklerden birisi olarak göze çarpıyor. Ancak Apple, tek kamera olmasından dolayı endişelenmeye gerek olmadığını vurgulamaya çalışıyor.

iPhone XR’ın iPhone XS ve XS Max modellerine göre en büyük farkını ise, telefonun ön kısmındaki LCD ekran oluşturuyor. Apple, videoda tanıtımı yapılan bir sonraki öğe olan LCD ekranı 'piyasanın en hassas renkli LCD’si' olarak tanımlıyor.

35 saniyelik bu videoda bahsi geçen diğer önemli özellikler, dayanıklı ön cam koruması, hızlı A12 Bionic işlemcisi ve telefonun su geçirmezlik özelliği olarak göze çarpıyor.

İkinci iPhone XR videosu da iPhone XR Spectrum olarak adlandırılmış. Bu video tamamen telefonun görsel tasarımına odaklanıyor. 30 saniyelik bu videoda iPhone XR’ın renk seçenekleri, tasarım detayları ve ekranı gösteriliyor.

Ön siparişlerine başlanan iPhone XR’ın 64 GB ve 128 GB’lık versiyonları karşılaştırıldığında, her ikisinin de şimdiye kadar kullanıcılar tarafından hemen hemen aynı oranlarda tercih edildiği görülüyor. iPhone XR’ın en çok tercih edilen renklerine bakıldığında ise, siyah rengin liderlik koltuğunda olduğu görülüyor. Siyahtan sonra en çok tercih edilen renkler de kırmızı, mavi, beyaz, mercan rengi ve sarı olarak sıralanıyor.