Apple'a Daha İnce ve Parlak Ekranlar Geliyor

Apple'a Daha İnce ve Parlak Ekranlar Geliyor

Bloomberg'den gelen haberlere göre Apple yeni iPhone'larında daha ince, daha parlak ve daha verimli ekranlar kullanmak için çalışmalara başladı.

Gelen haberlere göre Apple firmasının, Tayvan'da bir üretim fabrikası kurarak yeni ekran teknolojileri üzerine çalışmalar başlattığı ifade ediliyor. Üretim fabrikasında çalışan üreticilerin ise daha öncelerden AU Optronics ve Qualcomm firmalarında çalıştığı da gelen haberler arasında. 

Söylentilere göre binada en az 50 uzman mühendis ve çalışan yer alıyor. Geçtiğimiz ay Korea Times tarafından yapılan açıklamalarda ise 2018 yılında piyasada olacak iPhone'larda OLED ekran olacağını ve bu ekranların üretiminden Samsung sorumlu olacak şeklinde ifade edilmişti. Bloomberg'den gelen haberlerde de OLED ekranların kullanılacağı dile getiriliyor. Öte yandan 2018 yılında piyasada olması beklenen iPhone 8'lerde OLED ekran olup olmayacağı ise henüz kesinlik kazanmadı. Eğer gelen haberler doğruysa Apple'in yeni telefonlarında kendi ekranlarını kullanacağı rahatlıkla söylenebilir. iPhone'larda şu an kullanılan ekranlar ise LG firması tarafından üretiliyor. Söylentilerin doğruluğu ise ilerleyen günlerde belli olacak gibi duruyor.

iPhone 7'de Kullanılacak Ekran Teknolojisi Belli Oldu

iPhone 7 Tasarımını Fena Trollediler

YORUMLAR