Apple'a Kötü Haber, Samsung Listelerde Yeniden Yükseliyor

TrendForce Samsung’un 2015’in ilk dört ayı pazar payını açıkladı, Apple ile arasındaki farkı ortaya koydu.

Apple'a Kötü Haber, Samsung Listelerde Yeniden Yükseliyor

Apple 2014 son çeyreğinde yakaladığı liderliği kaybediyor. 2015 akıllı telefon pazarı rakamları açıklandı. Bakın iPhone ve Samsung telefonlar ne durumda. 

Pazar araştırması şirketi TrendForce’un yaptığı araştırmaya göre Samsung Galaxy 6 serisi dev üreticinin yaralarına merhem olmuş gibi görünüyor. 2014’ün son iki çeyreğinde koltuğundan olan Samsung, 2015’in ilk dört ayında tekrar birinci sıraya oturdu. Aslında daha önce yayınladığımız Samsung Galaxy S6 İlk Gününde Tüm S5 Serisinden Fazla Sattı haberi de bu rakamları destekliyor.

TrendForce Samsung’un 2015’in ilk dört ayı pazar payını yüzde 27.8 olarak bildirirken, Apple iPhone 19.9 yüzdeyle arkasından geliyor. Pazar araştırması detaylarında özellikle Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge pazarlama başarısından bahsediliyor.

Samsung’un hesapları bu noktada doğru çıkmış gibi görünüyor. Güney Koreli dev üretici, Samsung Galaxy S6 serisine oldukça güveniyor ve düşüşü engelleyeceğini düşünüyordu. TrendForce’un rakamları da bunun gerçekleştiğini gösteriyor. Raporda Samsung S6 serisinin tüketiciyi yakaladığı ve bu avantajı iyi değerlendirdiğini söylüyor. Öte yandan sene başında Apple’a kaptırılan Çin pazarından gelen Samsung siparişlerinin, bu rakamlarda önemli rolü var. Samsung Çin pazarını tekrar kazanmaya başlıyor görüşü, TrendForce’un raporunda ayrı bir başlık altında analiz ediliyor.

Samsung Galaxy S6 Edge’in eğimli ekranı, ilk başta sıkıntılı eleştiriler alsa da, cihaz şu anda en çok sipariş alan ürünlerden biri. Bu konuyla ilgili Samsung raporunu da Samsung Galaxy S6 Edge Sene Sonunda Piyasada Olmayabilir haberimizde paylaşmıştık.

Bu arada meraklısına küçük bir not: 2015'in ilk çeyreğinde Huawei ve LG de 20 ve 18 milyonluk satışı yakaladılar. Onlarda Apple'ı zorlayacak gibi görünüyorlar. 

 Samsung Galaxy Note 5'in Üstün Ekran Özellikleri Sızdırıldı

Akıllı Telefon Markalarının Pazar Payı Açıklandı, Rekabet Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S6 Serisinin Bataryası Ne Kadar Dayanıklı?

YORUMLAR