Apple'da Zam Sürprizi!

Apple, geliştiricilere gönderdiği bir mail ile 36 saat içinde aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bazı ülkelerdeki App Store ürünlerinde zam yapacağını belirtti.

Apple'da Zam Sürprizi!

Apple, önümüzdeki 36 saat içinde Türkiye, Meksika, Güney Kore ve Güney Afrika'yı kapsayan App Store ürünlerinde fiyat artışına gideceğini geliştiricilere attığı bir e-posta ile bildirdi.

Belirli periyodlarla App Store üzerindeki ürünleri ve uygulamaları üzerinde zam yapan Apple, aralarında Türkiye'nin e bulunduğu bazı ülkelerdeki App Store ürünlerinde fiyat artışına gideceğini açıkladı. Zam sonrası oluşacak fiyat artışı konusunda bilgi verilmezken, Türkiye, Güney Kore ve Güney Afrika'da otomatik abonelik yenileme talimatı olan kullanıcıların zamdan sonra aboneliklerini yenilemeleri gerektiğini belirtti. 

Gerçekleştirilecek zamdan kısa süre önce kullanıcılara e-posta atarak bilgi verileceğini söyleyen Apple, zammın 36 saat içinde geçerli olacağını açıkladı. Ayrıca fiyatlardaki değişikilkten sonra fiyat çizelgesinde de değişikliğe giden marka Hindistan, Endonezya, Meksika, Rusya, Güney Afrika ve Türkiye için iki yeni fiyat seçeneği oluşturdu ve Alternate Tier A ile Alternate Tier B'yi geliştiricilere sundu.

Yeni fiyatlar perşembe günü saat 16:00'ya kadar etki etmesi bekleniyor.

Apple Music Bir Batarya Canavarı Çıktı

YORUMLAR