Apple'dan Gizemli Güncelleme: iOS 9.3.3 Beta 1

Apple'dan Gizemli Güncelleme: iOS 9.3.3 Beta 1

Apple, iOS 9 ile birlikte hem nihai sürüm hem de beta tarafında ardı ardına güncellemelerle karşımıza çıkıyor ve eski cihazlara da güncellemeyi eş zamanlı olarak veriyor ancak en yeni iPhone ve iPad modellerinde dahi türlü sorunlar kullanıcıların canını oldukça sıkmış durumda. Peki yeni yayınlanan iOS 9.3.3 beta 1 güncellemesiyle yaşanılan sorunlar çözüldü mü?

Dünyanın en değerli şirketi konumundaki Apple’ın yazılım tarafında başarılı olduğunu artık söylememiz pek doğru değil gibi. En azından iOS 9 güncellemeleri oldukça sıkıntılı ilerliyor. iPhone ve iPad kullanıcılarının güncellemeye boğan şirketin şu anda başarısından çok başarısızlığı konuşuluyor. Çok eski cihazlara dahi güncelleme sunulması elbette güzel, bunu yapabilen başka bir şirket yok ancak yazılımsal sorunlar yeni çıkan modelleri de kapsar durumda. Kullanıcılar gerek sosyal medya kanallarından gerekse de Apple destek sitesinde, iOS 9 güncellemeleriyle yaşadıkları ilginç sorunları dile getiriyor. En son yaşanan iOS 9.3.2 güncellemesinin iPad Pro 9.7 inç modeli için geri çekilmesi şokunu üzerimizden atamamışken yeni bir güncelleme yayınlandı: iOS 9.3.3 beta 1. Peki, iOS 10'un tanıtılmasına az bir zaman kala yayınlanan güncelleme neler sunuyor?

iOS 9.3.3 Beta 1 Nasıl Yüklenir?

Yaklaşık 1.5GB büyüklüğünde olan ve detaylarında hata düzeltmeleri – iyileştirmeleri yazan iOS 9.3.3 beta 1 güncellemesi ilk olarak - tüm beta sürümler gibi - geliştirici hesabına sahip olan kullanıcılar için indirilmeye sunuldu. Güncellemeyi indirmek için UDID kaydı yaptırmanız ve Apple'ın geliştirici sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Aradan fazla geçmeden public yani herkese açık sürümünün de yayınlanacağını tahmin ediyoruz. Şu etapta güncellemenin neden sunulduğunu, neler getirdiğini kimse bilmiyor ancak yükleyen kullanıcıların geri bildirimleri iç açıcı değil. Umarız önümüzdeki WWDC etkinliğinde tanıtılacak iOS 10’un final sürümünde güncellemenin geri çekilmesi, cihazın genel – pil performansını alt üst etmesi gibi olumsuz durumlarla karşılaşmayız.

Apple iOS 9.3.2 Güncellemesini Geri Çekti

iOS Betadan Çıkma, Tam Sürüme Geçiş

YORUMLAR