Apple'dan Müzik Piyasasında Yeni Hamle: TIDAL

Apple'dan Müzik Piyasasında Yeni Hamle: TIDAL

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple'ın, çalkantılı başlayan müzik pazarı serüveninde iddiasını sürdürmek için yeni bir hamle yapacağı ortaya çıktı. Haber kulislerinde çıkan söylentilere göre teknoloji devi, müzik dinleme platformu Tidal'i satın alabilir.

Apple Music servisinin ortaya çıkışını hatırlayanınız varsa o dönemde ciddi tartışmalar döndüğünü biliyorsunuz demektir. Sanatçılarla yaşanan telif tartışmaları ve servisin çalışmasında yaşanan aksaklıklar Apple'ın prestijini büyük ölçüde sarsmıştı. Her alanda olduğu gibi müzik piyasasında da söz sahibi olmak isteyen şirket, bir türlü istediğini alamamış olacak ki yeni hamlelerle pazardaki konumunu sağlamlaştırmayı amaçlıyor. Ünlü sanatçı Jay-Z'nin geçtiğimiz yıllarda 56 milyon dolara satın aldığı ve birçok atılım gerçekleştirdiği Tidal ile görüşmelerini sürdüren Apple'ın 500 milyon dolar'ı gözden çıkardığı iddia edildi.

Tidal müzik platformunda Jay-Z ve arkadaşlarının özel içeriklerinin bulunduğunu biliyoruz. Teknoloji devinin bu satın almayla Spotify gibi alanının en iyisi servislerle yarışmak için önemli bir fırsat yakalayacağı konuşuluyor. 1,411 Kbps kalitede hizmet sunan Tidal'in satışı gerçekleşirse Apple adından yeniden söz ettirebilir. Diğer yandan henüz resmi bir açıklama gelmediğini de belirtelim.

Apple'a 10 Milyar Dolarlık Patent Davası Açıldı

Apple Watch Patentinde Kamera Maddesi Kafa Karıştırdı

YORUMLAR