Apple'dan Penelope Cruz'lu Sürpriz Reklam Geldi

Apple'dan Penelope Cruz'lu Sürpriz Reklam Geldi

Aslında başlığı biraz ilginizi çekmek için Penelope Cruz diyerek başlattık ancak Apple'ın son günlerde, gerçekten Penelope Cruz da olmak üzere çok sayıda ünlüyü kullanarak reklamlar çekmeye başladığı ortada. Geçmişte bu kadar çok ünlülerin popülerliklerinden faydalanmaktan kaçınan şirket, artık onları reklamlarda bol bol göstermeyi unutmuyor ve iPhone satışlarını arttırmak için çaba gösteriyor.

Dilerseniz ilk olarak Penelope Cruz'un yer aldığı reklam videosuna kısaca bir göz atalım:

Aslında bu reklam videosunun ana teması, bulmacalarımızda bile Siri'den faydalanma imkanımızın olması. Zira Apple'ın en çok övündüğü ürünlerinden birisi olan Siri, kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak pek çok konuda yanıtlar barındırıyor ve bu sorulara verilen cevapları en uygun şekilde size sunuyor.

Fakat Apple geçmişte Chloe Sevigny, Lake Bell, John Travolta, Jamie Foxx, Selena Gomez, Jon Favreau gibi isimlerden de reklamlarından faydalanmayı ihmal etmedi. Lakin bu trendin Steve Jobs döneminde bu kadar göze batar olmadığını, Jobs'ın ölümünün ardından düşen satışları ve popülerliği korumak için bu yola girildiği de pek çok uzmanın görüşü olarak karşımıza çıkıyor.

Hatta teknoloji dünyasının hatırı sayılır isimleri, son zamanlarda Apple ürünlerinin artık pek de devrimsel olmadıklarını belirtiyorlar ve geçmişteki Apple kalitesinin yavaş yavaş kaybolmaya başladığını söylüyorlar. Dünyanın büyük kısmında ise Apple ürünlerinin temelde prestij amaçlı olarak kullanıldığını biliyoruz.

Şimdilik iPhone 6S için hazırlanmış bir diğer ünlüler barındıran reklam videosunu da şuraya koyalım ve sizlerin yorumlarını görelim!

YORUMLAR