Apple’ın AirPod Kulaklıklarının Türkiye Fiyatı Kara Kara Düşündürüyor

Apple’ın AirPod Kulaklıklarının Türkiye Fiyatı Kara Kara Düşündürüyor

Apple’ın yan ürünleri her zaman gerekli ancak pahalı eklentiler olarak biliniyorlar. Artık neredeyse pahalı yan ürün pazarlamasında gelenek olan pahalı cihazlar konusunda,  Apple son derece modern ve kaliteli AirPod için de geleneği bozmuyor.

Ekim sonuna doğru Türkiye’de satışına başlanacak olan AirPods 779 TL’den satılacaklar. Bu cihazı 9 x 86.50 TL taksitle ya da 747.84 TL havale bedeliyle satın alınabilecek. AirPod kablosuz kulaklıklar tüm Apple cihazları ile uyumlu. iPhone, Apple Watch, iPad veya Mac cihazlarda hiçbir ayar gerektirmeden kullanılabiliyor. AirPod özel olarak tasarlanmış Apple W1 çip taşıyor ve dijital ses filtreleri kullanarak pürüzsüz bir ses tecrübesi yaşatıyor. Kulaklıklar yalnızca bir defa şarj edilerek 5 saate kadar müzik dinlenebiliyor. Ayrıca Ses ivmeölçeri sayesinde kulaklıklar telefonda konuştuğunuzu algılayarak bir çift mikrofonla dışarıdaki gürültüleri filtreliyor ve sesinize odaklanıyor.

Elbette ürünün kalitesinden şüphe etmiyoruz ancak orijinali 159 dolar olan bu kulaklıkların KDV, ÖTV, TRT vergilerinin ve distribütör kar payı üzerine eklendiğinde Türkiye'de 268 dolar karşılığı olan 779 TL'ye denk gelmesi iPhone 7 ve iPhone 7 fiyatlarının ne kadar olabileceği hakkında küçük bir ipucu olabilir. 

YORUMLAR