Apple'ın Akıllı 'Siri' Hoparlörü Haziran'da Duyurulabilir

Apple'ın Akıllı 'Siri' Hoparlörü Haziran'da Duyurulabilir

Apple, bu sene Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC Geliştirici Konferansı'nda Amazon Echo'ya rakip gelecek olan yeni ürününü tanıtabilir. Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun duyurduğu haberde, ürünün dahili Siri'ye sahip üst düzey bir hoparlör olacağı belirtiliyor. Apple'ın yüksek fiyat etiketine sahip olacak ürününün, rakipleri Amazon Echo ve Google Home'u üstün ses kalitesi ve bilgi işlem gücüyle alt edebileceği de söyleniyor.

Apple analisti Kuo, Siri hoparlörünün yıl sonundan önce satışa çıkarılacağını öngörmekle birlikte, Haziran Ayında WWDC Geliştirici Konferansı'nda da yüzde 50 olasılıkla duyurulacağını belirtti. Diğer yandan, WWDC duyurusunun geliştiricilerle birlikte yapılmasının şirket açısından mantıklı olacağının da mantıklı olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz ay, Apple hakkında bilgiler sızdıran Sonny Dickson'da Siri hoparlörünün WWDC'de duyurulacağını ön görmüştü. Dickson, Twitter'da ürünün bir "Siri/AirPlay cihazı" olarak pazarlanacağını da söylemişti. 

Amazon'un Echo'su beklenmedik bir başarıya ulaştığından tüketiciler Apple'ın bu pazara girmesini bekliyorlardı. iPhone üreticisi Siri'yi çıkararak dijital asistanlara öncülük etse de, o zamandan beri Amazon ve Google'da başarılı ürünlere imza attılar. Bakalım akıllı Siri hoparlörü nasıl olacak.

Sizin bu konuda bir ön görünüz var mı?

Siri Yüzünden Hapse Girebilirsiniz!

Amazon Echo'dan Kan Donduran CIA Cevabı

YORUMLAR