Apple'ın Araba Projesinde Şok, Proje İptal Olabilir

Apple'ın Araba Projesinde Şok, Proje İptal Olabilir

Apple'ın gizlemeye çalıştığı ama neredeyse bilmeyen kimsenin kalmadığı Apple Titan elektrikli araba projesinin başındaki yönetici istifa etti.

Apple yaklaşık iki yıldır araba projesi üzerinde çalışıyor ve bu projeyi mümkün olduğunca gizlemeye çalışıyor. Apple Titan olarak bilinen bu projenin başındaki isim dünyaca ünlü The Wall Street Journal'ın haberine göre istifa etti. Haberin detaylarına göre projenin başında bulunan Steve Zadesky üzerindeki baskıların artmasından dolayı Cupertino merkezli şirketten istifa etti.

Apple'ın en deneyimli kişilerinden birisi olan Steve Zadesky, yaklaşık 16 yıldır Apple bünyesinde çalışıyordu. Apple'ın elektrikli otomobil projesinde de beyin takımında yer alan Zadesky'nin bu ayrılığı pek çok dedikoduyu beraberinde getirdi. Son iki yıldır elektrikli araba üzerinde çalışan Zadesky'nin bu ayrılığıyla araba projesinin iptal olması da dedikodular arasında. İstifasıyla ilgili açıklama yapan Zadesky, kişisel nedenlerden ötürü böyle bir karar aldığını belirtiyor. 

Zadesky 1999 yılına kadar Ford bünyesinde mühendis olarak çalışmış ve 2000 yılında Apple bünyesine katılmıştı. Bu zaman aralığında İphone ve İpod cihazlar üzerinde çalışmalar yapan Zadesky, 2014 yılında Apple'ın araba projesinin başına getirilmişti. Zadesky'nin bu ayrılığının Apple'ın elektriklie araba projesi Titan'ı nasıl etkileyeceği ise merakla bekleniyor. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Google Apple'a Neden Milyarlarca Dolar Ödüyor?

Apple Siri Yüzünden Mahkemelik Oldu

YORUMLAR