Apple'ın CEO'su Tim Cook Neden Güldü?

Apple'ın CEO'su Tim Cook Neden Güldü?

Apple'ın en tepedeki ismi Tim Cook, birgün önce resmi Twitter adresi üzerinden sadece bir "gülücük" gönderdi. Bunun şifreli bir mesaj olduğunu düşünen kullanıcılara rağmen, en mantıklı cevap eski bir Apple çalışanından geldi. 

Steve Jobs'tan sonra Apple'ın başına geçen Tim Cook, sosyal medyayı aktif olarak kullanmasıyla da tanınıyor. Özellikle Twitter üzerinden önemli açıklamalar yapan Cook, dün TSİ 09.38 civarında sadece bir gülücük emojisinden oluşan bir mesaj gönderdi. Gönderilmesinin ardından birkaç saniye içinde silinen bu mesaj, birden bire internet fenomenine dönüştü ve birçok kullanıcı bunun şifreli bir mesaj olduğu iddia etti.

Yeni bir arayüze gönderme olmasından tutun, sinirsel ağlarla ilgili olduğuna kadar birçok yorum yapıldı. Fakat Tim Cook ile yedi yıl birlikte çalışmış bir Apple çalışanı, konuya en mantıklı cevabı getirdi. Bu şahıs, bir internet sitesine gönderdiği e-postada, Tim Cook'un bu iletiyi yanlışlıkla gönderdiğini söyledi: "Bu mesajı bir başkasına özel olarak gönderiyordu; ancak yalnışlıkla herkesin görebileceği şekilde attı. Sonra hatası fark edip hemen sildi. Daha önce Tim Cook'tan sadece 'gülücük' şeklinde cevap alan iş arkadaşlarımız bile vardı." şeklinde konuştu.

Apple'ın CEO'su Tim Cook, 23 Nisan'ı Türkçe Yazdığı Tweetle Kutladı

Tim Cook Arttırılmış Gerçeklik Konusunda Çok Heyecanlı

YORUMLAR