Apple'ın Çılgın Patentlerinin Arasından Bir de Akıllı Yüzük Çıktı

Apple'ın Çılgın Patentlerinin Arasından Bir de Akıllı Yüzük Çıktı

Apple giyilebilir elektronik ürünlerine Apple Watch’tan sonra belki de birlikte takım olsunlar diye bir de yüzük eklemeyi düşünüyor.  

Apple’ın patent koleksiyonunu hepimiz biliyoruz. Apple Ar-Ge laboratuvarları boş durmuyor ve akılarına gelen her şeye patent almaya devam ediyorlar. Yeni ortaya çıkarılan Apple yüzüğü de bunlardan biri.

Patentin detaylarında yüzüğün dokunmatik bir ekrana sahip olduğunu görebiliyoruz. Yüzüğün en önemli işlevi telefon ya da bilgisayar üzerinden bildirimleri bir his olarak cihaz sahibine bildirebiliyor olması. Kısaca size gelen her bildirim için telefonunuzu ya da bilgisayarınızı kontrol etmeniz gerekmiyor. Apple yüzüğü sizi bu durumlarda haberdar ediyor. Patente göre yüzüğün üzerinde bir mikrofon da olacak. Bu yüzüğe sesli komutlar verilebiliyor anlamına da gelebilir. Öte yandan yüzüğe el hareketleriyle de komutlar verilebiliyor.

Apple’ın tüm patentleri hayata geçseydi sanırız elektronik cihaz dünyamız çok karmaşık bir hale gelebilirdi. Ancak giyilebilir ürünler konusunda Apple Watch ile kendini ispat eden Apple, neden bu saatlere uygun birer de yüzük yapmasın ki? Bakalım zaman ne gösterecek.

 

Apple, Alışkanlıkları Değiştirecek Yepyeni Bir Klavye Tasarımı İçin Patent Aldı

Apple'ın 2018 iPhone İçin Yaptığı Patent Tasarımı İnternete Sızdırıldı

YORUMLAR