Apple'ın Çiplerini 2015'ten İtibaren Samsung Üretecek

Apple'ın Çiplerini 2015'ten İtibaren Samsung Üretecek

Apple ile Samsung arasındaki ezeli muharebe sebebiyle her iki şirketin de birbirlerine bağımlılıklarını azalttıklarını ve özellikle Apple'ın eskiden Samsung'a ürettirdiği pek çok parçayı diğer üreticilere kaydırdığını, hatta kendi üretim hatlarını devreye soktuğunu görebiliyoruz. Ancak Samsung'un donanım üretimi konusundaki yüksek deneyimi, personeli ve fabrikaları onu hala bu konuda en iyilerden birisi haline getiriyor ve yakın zamanda Samsung'a olan bağımlılık pek azalacak gibi görünmüyor.

En son ortaya çıkan söylentilere göre 2015 yılında piyasaya sürülmesi beklenen ve adının iPhone 7 olacağı iddia edilen yeni Apple cihazının 14 nm teknolojisi ile üretilecek olan A9 çipi, Samsung tarafından üretilecek ve 2015'in ikinci yarısında cihaz piyasaya sürülecek. Daha önceden A7 çiplerini üreten TSMC'nin henüz 20 nm teknolojisinde olduğu ve 14 nm için daha deneyimli partnerlerle çalışmak gerekliliği Apple'a bu kararı verdirmiş gibi görünüyor.

Apple ekranlar için de Samsung ile ortaklığını sona erdirmişti ve bu konuda LG'den ekran tedariği yapmaya başlamıştı. Ancak Samsung'un çok daha ince ekranlar tasarlayabilmesi nedeniyle bu konuda da Apple'ın büyük rakibine döndüğüne dair dedikodular var. Zaman içerisinde tüm bu söylentilerin gerçek olup olmadığını birlikte görme şansımız olacak.

Microsoft kullanıcıların Windows XP'den kopmasını istiyor

YORUMLAR