Apple'ın Elektrikli Otomobili Doğrulandı: 2020'de Geliyor

Apple'ın Elektrikli Otomobili Doğrulandı: 2020'de Geliyor
Kaan Ezgimen
Kaan Ezgimen teknoloji
YORUM YAZ

Apple'ın elektrikli bir araç üzerinde çalıştığı haberimizin hemen ardından bu konuda yeni bir güncelleme var. Apple elektrikli araba yapımı için 200 kişiyi işe aldı. Apple Titan Projesi için artık tarih konuşuluyor.Apple elektrikli otomobil üreticisi Tesla ile rekabete girmeye hazırlanıyor haberimizde aldığımız duyumlardan bahsetmiştik. Tim Cook'un geçen sene onayladığı Titan Projesi'nin detayları su yüzüne çıkmaya başlarken artık tarih de telaffuz ediliyor.

Bu haberlerin ardından Apple'ın elektrikli ARA projesi ile ilgili yaklaşık 200 kişiyi işe aldığı haberi teknoloji dünyasında konuşulmaya başlandı. Projenin başında da otomotiv sektörünün çok iyi tanıdığı Mercedes-Benz Kuzey Amerika AR-GE Departmanı CEO’su Johann Jungwith var. Apple Jungwith’i geçtiğimiz hafta başında işe almış.

Apple’ın elektrikli otomotiv sektörüne karşı olan bu hırsının biraz da Elon Musk'ın Tesla başarılarından kaynaklandığı konuşulsa da, Apple 2020 yılına kadar piyasaya her hangi bir elektrikli araç çıkarmayacağını üstü kapalı olarak ifade ediyor.

Apple'ın Elektrikli Arabası Görüntülendi (mi?)

Apple Tesla'ya Rakip Oluyor, Titan Projesini Başlatıyor

YORUMLAR