Apple'ın Esnek Batarya Patenti iWatch İçin mi?

Apple'ın Esnek Batarya Patenti iWatch İçin mi?

Apple'ın teknoloji dünyasındaki liderliğini korumak ve diğer üreticilerden geri kalmamak için genel trendleri takip ettiği ve yeni cihazları piyasaya sürmek için araştırmalarda bulunduğu bir gerçek. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan ve giderek yaygınlaşacak gibi görünen akıllı saatler de bunun bir parçası ve Apple'ın geliştirdiği iddia edilen iWatch adlı akıllı cihazı teknoloji meraklılarının en çok bekledikleri cihazlar arasında yer alıyor.

Şimdilik cihaza dair pek bilgimiz bulunmuyor ancak Patently Apple sitesinin iddiasına göre Apple'ın patentlerini aldığı yeni batarya modeli iWatch'da kullanılabilecek yapıya sahip ve standart bataryalarda karşılaşılan yer sorununa bir çare olabilecek şekilde hazırlanmış. Zira tek parçalı bir batarya yerine birbirinden ayrı ve kıvrılabilir parçalar halinde olacağı resmimizde de görülebilen bu bataryaların cihazın içerisinde değil kola takılan kısmı olan kordonunda bulunacağı tahmin ediliyor.

Zira hem cihazdaki inceliğin korunabilmesi hem de daha iyi bir ağırlık dengesinin sağlanabilmesi için tercih edileceği düşünülen bu batarya yerleşiminin, piyasadaki pek çok akıllı saattin en çok şikayet edilen kalınlık sorununu ortadan kaldırması bekleniyor. Aynı zamanda çok daha fazla pil ömrü getirmesi beklenen bu yeni teknoloji çok sayıda bataryanın cihazı besleyebilmesini sağlayacak.

LG'nin Windows Phone 8 akıllı telefonu geliştiriliyor

YORUMLAR