Apple'ın Kalbi iPhone 7 Yaşında!

Apple tarafından üretilen ve 29 Haziran 2007 tarihinden bugüne kadar uzanan iPhone 7. yaşına ulaştı.

Apple'ın Kalbi iPhone 7 Yaşında!

29 Haziran 2007 tarihinden bugüne kadar uzanan iPhone 7. yaşına ulaştı. Steve Jobs tarafından kurulan Apple şirketinin en çok satan cihazlarından olan iPhone, 7 yıllık uzun bir zamandır ayakta durmayı başardı. Sürekli yeni teknolojiler ile karşımıza çıkan iPhone serileri çok yakında 6'ya ulaşacak.

Rakiplerinden sürekli önde olarak telefon piyasasında farkını oluşturan iPhone oldukça büyük bir kitleye hitap ediyor. Bunu göteren en büyük kanıt tek başına iOS işletim sistemini devam ettirebiliyor olması. Geçtiğimiz günlerde iPhone'un eski serilerinin açık arttırma ile oldukça fazla bir miktara satıldığını bilirsiniz. Bu yüzden biraz geçmişe dönelim ve çok pahalı olan bu telefonun özelliklerine bir bakalım.

Apple tarafından üretilen ilk iPhone 128 MB RAM'e, 3.5 inç kapasitif ekrana ve 2MP'lik bir arka kameraya sahipti. Ön kamerası ve yazılımsal bakımdan bir çok özelliği bulunmuyordu. Hatırladığımız kadarıyla oldukça eskide kalan bu  telefonun fiyatı ise 499 Dolardı.

29 Haziran 2007'den bugüne oldukça gelişen iPhone'larda parmak izi okuyucusu ve iOS 8 vazgeçilmez oldu. Teknoloji bu kadar hızlı gelişirken 7 yıl sonra iPhone'ların nasıl bir şekil alacağını hayal dahi etmek istemiyoruz.

Hemen aşağıda bulunan sayfalar ile ilk iPhone'dan günümüzde tanıtılmış son iPhone'a kadar zaman yolculuğu yapabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim duygulanırsanız mesuliyet bize ait değil.

  1. Apple'ın Kalbi iPhone 7 Yaşında!
  2. İlk iPhone
  3. İkinci Olarak Üretilen iPhone 3G
  4. Üçüncü Seri: iPhone 3GS
  5. Apple Gelişiyor. iPhone 4
  6. Hala Performansı İyi Olan iPhone 4S
  7. Artık Düzen Değişmeli. iPhone 5
  8. Parmak İzi Okutma Keyfini Yaşatan iPhone 5S
  9. Ucuz Olacağını Düşündüğümüz iPhone 5C
  10. Ve Gözümüz Yollarda Beklediğimiz iPhone 6

YORUMLAR