Apple'ın News Uygulaması Tüm Yayıncılara Açıldı

Apple'ın News Uygulaması Tüm Yayıncılara Açıldı

Geçtiğimiz sonbahar mevsiminde tüm iOS cihazları için piyasaya sürülen Apple'ın haber uygulaması News, bugün itibariyle tüm yayıncılar için açıldı.

News ilk çıktığı zaman sadece Apple iş ve içerik ortakları için açılmıştı. Yani Appple iş ortağı olmayan hiçbir yayıncı bu uygulamayı haber yayını yapmak için kullanamıyordu. Bugün Apple, uygulamayı tüm yayıncılar için aktif ettiğini açıkladı; bunlara The New York Times ve CNN gibi büyük medya kuruluşları da dahil. Ancak yeni formatta, tüm yayıncılar istedikleri gibi hareket edemeyecek.

News için içerik kurallarını Apple çoktan belirlemiş. Apple News Format (Apple Haber Kriterleri) olarak açıkladığı bu listede yayıncıların ne tarz içerik hazırlamaları gerektiğinden, nasıl görseller kullanacaklarına kadar her şey detaylı olarak kurallandırılmış. 

Apple News bütün iPhone ve iPad'lerde aktif olmasına rağmen yayıncıların ne kadar para kazanabilecekleri konusunda hala kesin bir açıklama yok. Tüm bunların yanında News uygulamasının hali hazırda Flipboard gibi aynı konuya el atan rakiplerinin de olduğu biliniyor. Ne yazık ki Apple'ın yeni News uygulaması şu an Türkiye için açık değil. Bu konuda Apple bir şey yapacak mı, bekleyip göreceğiz.

Apple'ın Yeni Otomobili Apple Car, 2021 Yılında Gelebilir

Apple Siri Yüzünden Mahkemelik Oldu

Apple 2.El Telefon Satışına Başlıyor

YORUMLAR