Apple'ın Online Mağazalarına Paypal Ödeme Seçeneği Eklendi

Apple'ın Online Mağazalarına Paypal Ödeme Seçeneği Eklendi

Apple'ın ürünlerini sattığı online mağazalarına Amerika ve İngiltere'de Paypal ile ödeme desteği eklendi. Böylelikle Amerika ve İngiltere'de yaşayan Apple severler iPhone, iPad ve tüm diper Apple ürünlerini Paypal ile ödeme yaparak alabilecekler.

iTunes ve AppStore üzerinde bulunan Paypal ödeme seçeneğini ürün satışı yapılan online mağazalarına da ekleyen Apple, bu sayede Paypal kullanıcılarının güvenli ve rahat bir şekilde Apple ürünlerini almalarını sağlayacak. Bildiğiniz üzere App Store üzerinden uygulama alırken yada iTunes içerisinde müzik satın alırken Paypal'ı kullanabiliyorduk. Artık iPhone, iPad yada iPod alırken de Paypal hesabımız ile ödeme yapabileceğiz. Fakat bu ödeme desteği şu an için sadece Amerika ve İngiltere'de yaşayan kullanıcılar için aktif edildi.

Test aşaması olarak düşünebileceğimiz ödeme desteğinin bir süre sonra diğer ülkelere de gelmesi bekleniyor. Sadece web üzerinden online mağazalara giriş yapacak olan kullanıcılar için geçerli olacak olan ödeme desteği, mobil uygulamalar üzerinden bir ürün satın almak isteyen Apple severler tarafından kullanılamayacak. Ayrıca Paypal ödeme seçeneğinin mobil uygulama üzerine eklenip eklenmeyeceği de henüz belli değil.

Apple online mağazalarına sadece Paypal ödeme desteğini değil, aynı zamanda pek çok fırsat da getirdi. Yeni sağlanan Paypal ödeme seçeneği ile alışveriş yapacak olan kullanıcılara bir takım avantajlar sağlayan Apple, 250 Dolar üzerindeki alışveriş tutarları için 18 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Bunun dışında da farklı ekonomik avantajlar sunan Apple'ın bu hamlesinin Apple ürünlerinin satışı ne kadar etkileyeceğini ise önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Apple, Apple Store yada online mağazaları hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Vücut Yapınıza Göre Fotoğraf ve Selfie Çekme İpuçları

YORUMLAR