Apple'ın Sanal Gerçeklik Gözlüğü Satışta

Apple'ın Sanal Gerçeklik Gözlüğü Satışta

Teknoloji tutkunlarının en çok deneyimlemeyi istedikleri ürünlerden biri olan sanal gerçeklik gözlüğü üzerine çalışmalar sürdüren onlarca firmadan biri olan Apple, kullanıcıları bir kez daha şaşırttı. Apple’ın ilk sanal gerçeklik ürünü sessiz sedasız satışa sunuldu. Ürünün detayları haberimizde.

Şubat ayının başında Apple’ın sanal gerçeklik ekibini çoktan kurduğunun ve çalışmalara başladığının haberini yayınlamıştık. Aradan fazla geçmedi ki şirketin sanal gerçeklik teknolojisini kullanan ilk ürünü satışa çıktı. Genellikle Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda görücüye çıkan yeni Apple ürünleri bu kez tanıtımı yapılmadan hem de doğrudan satışa çıktı. Tabii ki henüz Türkiye’de satışına başlanmayan Apple marka sanal gerçeklik gözlüğü (View-Master Virtual Reality Starter Pack adıyla Online Store’da satışta) Google Cardboard’un basitleştirilmiş sürümü ve telefonun hem işlemcisini hem de ekranını kullanıyor. Google Carsdboard yazılımını ve teknik özelliklerini kullanan sanal gerçeklik gözlüğü çocukların da rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmış.

iPhone 5 ve üzeri modellerle uyumlu olan Apple sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı Türkiye’ye gelene kadar ne olur bilemeyiz ancak yurt dışında 29.95 dolar etikete sahip ve kullanıcılardan 4.5 puan almış.

Apple'ın Sessiz Sedasız Kurduğu VR Ekibi Günyüzüne Çıktı

YORUMLAR