Apple'ın Sesli Asistanı Siri Türkçe Konuşacak!

Apple'ın Sesli Asistanı Siri Türkçe Konuşacak!

Çıktığı günde büyük yankı uyandıran Apple'ın sesli asistanı Siri, artık daha fazla dili konuşup anlayabilecek. Sıkı durun, Apple Siri'nin destekleyeceği diller listesinde artık Türkçe de var.

Apple bir süredir üzerinde çalıştığı yeni iOS sürümü olan 8.3'ün beta sürümünü bugün geliştiricilerle paylaştı. iOS 8.2'deki birçok hatanın giderilmesinin yanında, Siri de artık 7 dil desteğine de kavuşturulmuş. Desteklenecek diller başta Türkçe olmak üzere Rusça, Danimarka dili Danca, Flemenkçe, Tai dili, İsveç dili ve Portekizce olarak belirlenmiş. Ayrıca desteğin en uç noktasında olduğu İngilizce'ye de aksan desteği verilecek. Yeni Zellanda gibi İngilizce konuşan ama aksan farkı olan ülkelerde artık düşünülmüş durumda. Almanca ve İspanyolca gibi çok konuşulan batı dillerine desteğin de hali hazırda verilmekte olduğunu belirtelim.

Bir süre önce Türkiye Cumhuriyeti Eski Cumhurbaşkanı tarafından, Amerika gezisinde ziyaret edilen Apple'a o gün Türkçe klavye ve Türkçeye verilen desteğin artırılması yönünde yapılan talepler, anlaşılan oldukça işe yaramış. Türkçe klavyeyi Türk kullanıcılarına sunan Apple, Siri'ye Türkçe desteğini geçte olsa vererek, Türk Apple severlere verdiği önemi gösterecek.

Üst Seviye Samsung Akıllı Telefonlarda Kablosuz Şarj Standart Olacak

YORUMLAR