Apple'ın Sessiz Sedasız Kurduğu VR Ekibi Günyüzüne Çıktı

Apple'ın Sessiz Sedasız Kurduğu VR Ekibi Günyüzüne Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda Apple'ın sanal gerçeklik teknolojilerine dahil olacağı hakkında söylentiler gündeme gelmişti. Ancak görünüşe göre Apple çoktan VR ekibini kurmuş bile.

Son günlerde teknoloji devi Apple'ın adı sanal gerçeklik teknolojisi ile sıkça duyulur oldu. Apple'ın yeni yeni sanal gerçeklik teknolojisi için çalışmaya başladığını konuşulurken, CNBC'nin haberine göre aslında Apple zaten yıllardır sanal gerçeklik teknolojisi üzerine çalışıyormuş. Geçtiğimiz hafta Apple şirketinin mali durumunun konuşulduğu bir toplantıda açıklama yapan Tim Cook, "VR teknolojisi ilgi çekici bir teknoloji ve ilginç uygulamaları bulunuyor" şeklinde ifadelerde bulunmuştu.

Şirket hakkında ortaya atılan yeni bir iddiaya göre, Apple bünyesinde yüzlerce kişiden oluşan VR ekibi barındırıyor. 2013 yılında kurulduğu iddia edilen bu ekip, Apple'ın daha öncelerde satın aldığı şirketlerin çalışanlarından oluşuyor. Ortaya atılan bazı iddialara göre, Apple'ın bu teknolojiyi telefonlarında kullanmaya başlamasıyla beraber iPhone ve iPad'lerin tekrar yükselişe geçeceğine inanılıyor. 

Görünüşe göre Samsung, HTC ve Oculus gibi firmaların arasına Apple'da katılıyor. Apple'ın ne zaman ilk prototipini sergileyeceğini ise merakla bekliyoruz. Bu arada Apple 2013 yılında farklı bir VR cihazının patentini de almıştı. Bu nedenle Apple'ın sanal gerçekliğe girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Apple Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip iPhone İçin Harekete Geçti

Apple Şarj Aletleri İçin Değişim Programı Başlattı

YORUMLAR