Apple'ın Spotify'a Rakip Müzik Servisi Beats Gelecek Hafta Hizmete Girebilir

Apple'ın Spotify'a Rakip Müzik Servisi Beats Gelecek Hafta Hizmete Girebilir

Apple kullanıcılarının WWDC 2015 Konferansı’nda yapacağı açıklamalara, Spotify’a rakip Apple Beats müzik istasyonu servisinin damga vuracağı düşünülüyor. 

Geçen yıl 3 milyar dolara Beats’i satın alan Apple artık müzik servisini  duyurmaya hazır. Spotify’ın yaptığı ataklar boşuna değildi. Spotify Gümbür Gümbür Geliyor, Apple ve YouTube'a Rakip Oluyor haberimizde, Apple’ın müzik servisinden birkaç adım önde olmak isteyen popüler servisin kullanıcılar için hazırladığı yeniliklerden bahsetmiştik.

Wall Street Journal gazetesinin bir haberine göre Apple, WWDC 2015 (Dünya Geliştiriciler Konferansı) Konferansında pek çok beklentiyi ve dedikoduyu cevaplamış olacak. WSJ haberinde son aylarda lisans ve telif hakları konusunda süratli ayarlamalar yapan, hukuki düzenlemeleri tamamlayan Apple, artık yeni müzik servisini açmaya hazır.

iTunes Radio servisini Pandora benzeri istasyonlarla güçlendirmeyi hedefleyen Apple, dünyaca ünlü müzik yıldızlarına özel kanallarla servisini ilgi çekici kılmaya çalışacak.

Apple bu noktada Spotify’ı ciddi bir rakip olarak görüyor. Bu yüzden müzik servisinin Android telefonlarda da çalışıyor olmasına izin verecek. Şu anda Apple’ın Beats uygulaması da Android üzerinde çalışan bir hizmet. Ancak Apple yeni müzik uygulamasının bu servisle birleştirebileceğini düşünüyor. 

Yeni Müzikler Keşfedebileceğiniz Spotify Alternatifleri

Spotify, Apple'a Rağmen Ücretsiz Kalmaya Devam Edecek

YORUMLAR