Apple'ın Staja Almadığı Öğrenci, Apple Music Uygulamasını Baştan Yarattı

Apple'ın Staja Almadığı Öğrenci, Apple Music Uygulamasını Baştan Yarattı

İşe alım süreçlerinde insanlar, korkunç süreçlerden geçerler. Birbirinden ilginç mülakat soruları, biz sizi ararız yalanları, tatmin etmeyen maaş tutarlarını ballandırarak anlatmalar vs. hepsi gerçekten korkunçtur. Northwestern Üniversitesi'nde Tasarım bölümü öğrencisi olan Jason Yuan'da benzer bir süreç yaşadı. Sadece dünyanın en büyük şirketi olan Apple'da staj yapmak istemişti. Bu onu yıldırmadı ve yeteneklerini sosyal medya aracılığıyla duyurmayı seçti.

Jason Yuan, Apple'a ilk başvurduğunda kabul edildi ve şirketle mülakata çağırıldı. İnsan kaynakları Yuan'a işini oldukça iyi yaptığını söylemesine rağmen, samimi bir mektupla onu çevirdi. Yuan ise sızlanmak yerine kurnaz tasarımcı kimliğini gösterdi ve harika bir işe imza attı.

Apple Music hikayesi böyle başlayan Yuan, uygulamayı hakettiği seviyeye getirmek için üç aylık bir çalışmaya girişti. Bu çalışma sonunda genel kullanıcı arabirimden tutun da sanatçı ve oynatma listesi fotoğraflarına kadar her şeyi baştan tasarladı. İşte o çalışmadan bazı örnekler:

Eski

Yeni

Eski

Yeni

Eğer hikayenin devamını merak ediyorsanız, Medium üzerinde yayınlanan bu sayfaya gidebiliriz. Sizce bu tasarım nasıl olmuş?

Facebook Messenger'a, Apple Music ve Spotify Eklentileri Geliyor

YORUMLAR