Apple’ın Sürücüsüz Otomobil Teknolojisinde Yeni Gelişme

Apple’ın Sürücüsüz Otomobil Teknolojisinde Yeni Gelişme

Apple’ın CEO’su Tim Cook, sürücüsüz otomobil teknolojisiyle ilgili bazı üstü kapalı açıklamalar yaptı.

Apple, sürücüsüz araçlarının adının Palo Alto ve Infinite Loop'un baş harflerinden oluşan PAIL olabileceğini ima etti. Apple yetkilileri bir süre önce de sürücüsüz araçlarda otomobillerin yana doğru hareket etmesini sağlayan küre şeklinde lastiklerin geliştirilebileceğini fısıldamışlardı.

Daha önce yaptığı açıklamalarda, Apple’ın otonom sürüş teknolojisine odaklandığını belirten Cook, the New York Times'da yayınlanan yeni bir habere göre, Apple ürünlerinin geliştirileceği Apple Park ile Apple’ın mevcut merkezi arasındaki ulaşımın sürücüsüz servis araçlarıyla gerçekleşebileceğini de ima etti.

Aslında haberi yorumlamak gerekirse; Apple, bu güzergahta otomobillerini test edebileceğinin ipuçlarını veriyor. Yani Tim Cook, yine çok şey anlatmadan, sadece ipuçları vererek Apple sürücüsüz araçları hakkında üstü kapalı açıklamalar yapıyor. Bu bilgiler, tamamen konuyla ilgili demeçler olmaktan ziyade, satır aralarına sıkıştırılmış birkaç cümlelik detay olarak karşımıza çıkıyor.

Kaliforniya Motorlu Araçlar İdaresi (DMV), Nisan ayında yaptığı bir açıklamayla Apple'ın, başka üreticilerle birlikte sürücüsüz araba teknolojisi geliştirmek için yaptığı başvurunun kabul edildiğini duyurmuş, o tarihten itibaren şirketin Kaliforniya'da sürücüsüz araba test etme yetkisi aldığı da ortaya çıkmıştı.

Apple Sürücüsüz Otomobil Açıklamalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Apple'ın Yeni Otomobili Apple Car, 2021 Yılında Gelebilir

YORUMLAR